Przy zakupie karnetu nie
pobieramy wpisowego ani żadnych
dodatkowych opła
t :)


KARNET GRATIS
- zapytaj w recepcji
i przyprowadź przyjaciół :)


PORA DLA SENIORA
- wywiad z Teresą Popowicz

 

 

 

Znajdujesz się aktualnie w: Odnowa biologiczna » Łaźnia Turecka
Dziś jest Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, godz.  
 

Łaźnia parowa

Tradycja kąpieli parowej wywodzi się ze starożytności. W kulturze Greków i Rzymian zajmowała ważne miejsce w obrzędach higieny osobistej. Niskie temperatury kąpieli w łaźni parowej w zakresie 43 °C - 46° C, do tego relatywnie wysoka wilgotność powietrza 100 %, stwarzają najdogodniejsze warunki do idealnego odprężenia i odpoczynku. Działanie łaźni parowej jest częścią szeroko pojętej hydroterapii. O ile tradycyjna sauna fińska poprzez wysoką temperaturę powoduje pocenie się i tą drogą wydalanie ze skory procesów przemiany materii, o tyle para wodna, często wzbogacona naparami z ziół i olejkami eterycznymi, wnika w skórę i wypłukuje z niej szkodliwe produkty. Głębokie nawilżanie i odżywianie skóry - naszego największego organu czyszczącego i odżywiającego, działa kosmetycznie i leczniczo.

Najważniejsze wskazówki

  • Przed korzystaniem z sauny osoby po 50 i kobiety w ciąży powinny zasięgnąć porady lekarza
  • Do zabiegów nie należy przystępować po obfitym posiłku ani w stanie głodu, do sauny wchodzimy co najmniej 1 godzinę po jedzeniu.
  • Ludziom zdrowym, biorącym kąpiel w celach profilaktycznych, zaleca się korzystanie z sauny do trzech razy w tygodniu
  • Dobra kąpiel, to przynajmniej dwa - trzy seanse po 15 minut każdy (czas pobytu mierzymy przy pomocy piaskowej klepsydry)
  • Wychodząc z sauny bierzemy natrysk z letniej wody od stóp do głowy, nie odwrotnie.
  • Następnie odpoczywamy do 30 minut, relaksując się w wygodnej pozycji w pomieszczeniu przeznaczonym do wypoczynku. W tym czasie, w sposób umiarkowany uzupełniamy płyny i sole mineralne w organizmie
 
 
 
Zapisz się na zajęcia
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.
Projektowanie stron: ARTECH Agencja InteraktywnaARTEH CMS