Bodyfit City Gym zaprasza
na kolejny sezon treningowy
w nowej powiększonej siłowni!

poniedziałek - piątek 7:00 - 22:00
sobota 9:00 - 18:00
niedziela 15:00 - 20:00


Przy zakupie karnetu nie
pobieramy wpisowego ani żadnych
dodatkowych opła
t


KARNET GRATIS
- zapytaj w recepcji
i przyprowadź przyjaciół 

 

 

 

 

Znajdujesz się aktualnie w: Odnowa biologiczna » Fizjoterapia
Dziś jest Wtorek, 20 Listopada 2018, godz.  
 

Fizjoterapia

Cierpisz na chorobę kręgosłupa? Stawów? Reumatyzm?
Masz dolegliwości pourazowe lub po złamaniu?
Masz dolegliwości neurologiczne?

Świetnie, że trafiłeś do nas, pomożemy ci odzyskać sprawność i dobre samopoczucie.

Proponujemy:

MASAŻE I ZABIEGI PRZECIWBÓLOWE

  • masaże lecznicze
  • aqua aerobik
  • masaż relaksacyjny

 

 

 

TERAPIA PRZECIWBÓLOWA KRĘGOSŁUPA

  • masaż osteopatyczny kręgosłupa
  • terapia czaszkowo-krzyżowa
  • bóle neuralgiczne międzyżebrowe
  • zespoły bólowe krzyża

 

 

Gabinety Rehabilitacji prowadzą dyplomowane fizjoterapeutki. Terapię  manualną  i ćwiczenia opieramy  na dokładnej indywidualnej analizie przypadku w trakcie  wywiadu z Klientem, zalecając  również ćwiczenia do wykonania  w domu.

Ustalenie terminów zajęć gimnastycznych i zabiegów oraz wszelkie informacje uzyskacie Państwo w Recepcji wybranego Klubu osobiście lub telefonicznie od godz. 8:00 do 22:00.

Jak ulżyć bolącym plecom

Czy zastanawialiście się Państwo dlaczego bolą nas plecy? Obawiam się, że dopiero wówczas kiedy ból kręgosłupa jest bardzo dokuczliwy. Pomyślmy! Czy zawsze chodzimy wyprostowani? Czy nosimy zakupy w dwóch rękach równomiernie rozkładając ciężar? Czy siedząc godzinami przy komputerze nasz kręgosłup jest właściwie ułożony? Jak ważną sprawą dla naszego kręgosłupa jest właściwa postawa niech świadczy chociażby fakt, że podczas leżenia na plecach obciążenie kręgosłupa wynosi 25 kg, gdy stoimy nacisk wzrasta aż do 100 kg, podczas siedzenia - do około 150 kg, a jeżeli kręgosłup jest nieprawidłowo podparty, obciążenie odcinka lędźwiowo-krzyżowego sięga nawet do 300 kg...

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Spójrzmy prawdzie w oczy - bez odpowiednich ćwiczeń dolegliwości nigdy nie ustąpią! Ich powodem jest brak ruchu, wady i schorzenia kręgosłupa lub długotrwała, jednostajna pozycja w pracy. Musisz wzmocnić gorset mięśniowy! Regularna aktywność ruchowa, serie ćwiczeń kształtujących mięśnie grzbietu i brzucha, utrzymujących napięcie mięśni oraz stretching pozwolą na wzmocnienie mięśni posturalnych grzbietu. Cierpliwa praca nad ciałem i odprężenie, to skuteczne niwelowanie bólów pleców.


POJĘCIE REHABILITACJI

Rehabilitacja (łac. „re” - znów i habilitatio - zdolny, przywrócony) oznacza przywrócenie komuś utraconych wartości, np. praw, miejsca w społeczeństwie - mimo istniejącego w dalszym ciągu kalectwa, ślepoty, głuchoty, upośledzenia umysłowego lub innego odchylenia od normy.

Rehabilitacja jest przemyślanym, skoordynowanym i dobrze zorganizowanym procesem leczenia, usprawniania, nauczania, zatrudniania i przystosowania do normalnego społecznego współistnienia ludzi, którzy na skutek choroby, urazu, wad wrodzonych i nabytych utracili zdrowie i są inwalidami lub grozi im inwalidztwo. Celem tego procesu jest osiągnięcie przez jednostkę optymalnego poziomu funkcjonowania.

Rehabilitacja jest więc procesem, który łączy oddziaływania o różnym charakterze i zakresie, aby przywrócenie utraconych sprawności było jak najpełniejsze, możliwie wczesne i trwałe. To bardzo szeroka i zróżnicowana forma usprawniania wymagająca ścisłej współpracy wielu specjalistów. Nie można jej zawęzić tylko do leczenia i terapii, czy tylko do nauczania i wychowania, gdyż powoduje to ograniczenie efektów ogólnej rewalidacji. Występuje tutaj wzajemne powiązanie: dobrze prowadzone leczenie i terapia sprzyja procesowi nauczania, a prawidłowy proces nauczania - procesowi leczenia oraz terapii.

Rehabilitacja pojmowana jest także jako proces, którego głównym zadaniem jest rozwijanie u osób trwale poszkodowanych na zdrowiu, maksymalnych zdolności do wykonywania podstawowych codziennych zajęć, przygotowanie do pracy zawodowej oraz stwarzanie korzystnych warunków do kontaktów z otoczeniem fizycznym i społecznym. Rehabilitacja jest procesem, który łączy oddziaływania o różnym charakterze i zakresie, aby przywrócenie utraconych sprawności było jak najpełniejsze, możliwe wczesne i trwałe.

Rehabilitacja ruchowa - to usprawnianie układu kostno-mięśniowo-nerwowego. Obecnie uważa się, że stosowanie ćwiczeń ruchowych jest fundamentalnym warunkiem utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego, a gimnastyka stanowi jeden z najbardziej fizjologicznych czynników modelowania sylwetki fizycznej człowieka. Podstawowymi środkami leczenia usprawniającego są:

  • kinezyterapia - polegająca na wykorzystaniu ruchu mającego działanie na wszystkie narządy organizmu ludzkiego;
  • fizykoterapia - to dział lecznictwa, w którym wykorzystuje się naturalne i sztuczne bodźce mogące oddziaływać na organizm zarówno miejscowo, jak i ogólnoustrojowo: hydroterapia, elektroterapia, ciepłolecznictwo, światłolecznictwo, laseroterapia
  • masaż.

MASAŻ
Jako środek higieniczny, leczniczy i relaksacyjny znany jest od tysiącleci. Jednak szczególną popularność zdobył dopiero w ostatnich latach, co z pewnością związane jest z coraz bardziej powszechnym wykorzystywaniem w medycynie naturalnych metod leczniczych, mogących zastępować bądź uzupełniać leczenie farmakologiczne i chirurgiczne. Żyjemy w czasach, które charakteryzują się dynamicznym postępem cywilizacji i niestety, jej zgubnym oddziaływaniem na organizm człowieka. Z drugiej strony medycyna dysponuje coraz doskonalszą aparaturą badawczą i diagnostyczną, ale jednocześnie zaciera się bezpośredni kontakt między pacjentem a lekarzem, jakże przecież istotny dla końcowego wyniku leczenia. Masaż może i przeciwdziała tym niekorzystnym zjawiskom. Masaż nie tylko leczy i wspomaga rehabilitację w wielu schorzeniach, ale również działa odprężająco, zmniejsza napięcie psychiczne, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa ogólną odporność organizmu na niesprzyjające czynniki środowiska zewnętrznego, wreszcie podnosi gotowość podejmowania wysiłków fizycznych. Wszystko to sprawia, że masaż jest środkiem niezwykle uniwersalnym, znajdującym zastosowanie w wielu sytuacjach życiowych.

GIMNASTYKA USPRAWNIAJĄCA
Zajęcia zalecane w schorzeniach reumatoidalnych, bólach kręgosłupa oraz przebytych kontuzjach.

 
 
 
Zapisz się na zajęcia
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.
Projektowanie stron: ARTECH Agencja InteraktywnaARTEH CMS